5 lutego 1971 r. „Skromność” nowego kierownictwa

Gazeta „Perspektywy” odnotowała zaniechanie zwyczaju wieszania w miejscach publicznych portretów dostojników. Jak zaakcentowano, wynikało to ze „skromności” peerelowskich władz.

Uczestnicy spotkania w Centralnym Ośrodku Szkoleniowym Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego w Warszawie. W tle na ścianie portret Włodzimierza Lenina i głośnik od radiowęzła /Z archiwum Narodowego Archiwum Cyfrowego/

Uczestnicy spotkania w Centralnym Ośrodku Szkoleniowym Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego
w Warszawie. W tle na ścianie portret Włodzimierza Lenina i głośnik od radiowęzła
/Z archiwum Narodowego Archiwum Cyfrowego/

„Nie było w zasadzie komentarzy dotyczących zaniechania zwyczaju, który nakazywał wieszanie w miejscach publicznych portretów dostojników” – zauważały „Perspektywy”.
Jak można było przeczytać, w instytucjach państwowych w miejsce pościąganych portretów „zjawiło się godło – orzeł biały”, a „w instytucjach politycznych wizerunek twórcy rewolucji socjalistycznej”, czyli Włodzimierza Lenina.

„Ta zmiana jest czymś więcej niż podkreśleniem nieaktualności zwyczaju przyjętego jeszcze z przedwojennej Polski. Określa także postawę skromności, jaką w stosunku do społeczeństwa przyjęło nowe kierownictwo” – oceniły „Perspektywy”.

Reklamy

Informacje o golszowka

Koordynator Działań socjalnych Stowarzyszenia Malta Służba Medyczna Oddział w Tarnowie
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.