20 stycznia 1972 r. Striptiz w PRL

„Stołeczne Przedsiębiorstwo Imprez Estradowych zatrudni w charakterze stripteaserek panie o dobrej prezencji, utanecznione, w wieku do 22 lat” – ogłoszenie o tej treści pojawiło się 20 stycznia 1972 roku na łamach „Życia Warszawy”.

Rewia w restauracji "Kongresowa" w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie /Z archiwum Narodowego Archiwum Cyfrowego/

Rewia w restauracji „Kongresowa” w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie
/Z archiwum Narodowego Archiwum Cyfrowego/

Jak można było przeczytać w dalszej części ogłoszenia, chętne angażu panie miały zgłosić się osobiście w lokalu restauracji „Kongresowa” w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki.
Zainteresowanie było ogromne. Jak opisują „Kartki z PRL”, znacznie przed wyznaczoną godziną pod „Kongresową” pojawiło się około tysiąca kandydatek. „Niektórym towarzyszyły matki, innym mężowie. Stawiły się i zrywające w ostatniej chwili tarcze uczennice, i znudzone urzędniczki” – czytamy.

Kwalifikacje przebiegały dwuetapowo. W pierwszej odsłonie kandydatki prezentowały się jury w rytm tanga. W następnej miały zaprezentować taniec wokół fontanny, która stanowiła centralny punkt restauracji „Kongresowa”.

Trzeba zaznaczyć, że w eliminacjach nie przewidziano występów w negliżu, a to w obawie przed negatywną reakcją opinii publicznej.

Ostatecznie do finalnego etapu wybrano osiem kandydatek, które miały konkurować o dwa miejsca przewidziane przez Stołeczne Przedsiębiorstwo Imprez Estradowych. Ten etap kwalifikacji był już zamknięty dla publiczności.

Rewia w restauracji "Kongresowa" w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Artystki rewiowe tańczą wokół fontanny /Z archiwum Narodowego Archiwum Cyfrowego/

Rewia w restauracji „Kongresowa” w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Artystki rewiowe tańczą wokół fontanny /Z archiwum Narodowego Archiwum Cyfrowego/

Reklamy

Informacje o golszowka

Koordynator Działań socjalnych Stowarzyszenia Malta Służba Medyczna Oddział w Tarnowie
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.